PREDSTAVITEV

O klubu

Rotary Klub Ptuj (30792) je bil ustanovljen 19. maja 1995, v mednarodno združenje Rotary International pa je bil sprejet 28. oktobra 1995.

Poslanstvo kluba

Gojiti in širiti rotarijsko idejo ter pomagati pomoči potrebnim na področju Ptuja in Ormoža. Sodelovati pri mednarodnih aktivnostih Rotary International.

O rotarijstvu

Rotary je mednarodna, multikulturna in nestrankarska organizacija, ki temelji na načelih prijateljstva ljudi različnih poklicev in poslanstev, ki so predani humanitarni miselnosti.

Rotarijstvo je življenjska filozofija nesebične pomoči »Service above self«, ki rešuje konflikt med željo po imetju in dolžnostjo pomagati drugim v zasebnem, poklicnem in javnem delovanju.

Rotarijci so pripravljeni svoj vpliv in sposobnosti zastaviti za dobrobit svojih prijateljev in pomoči potrebnih ljudi.